O firmie

Strona główna 5 O firmie

POZNAJ NAS BLIŻEJ

Hurtownia narzędzi skrawających Martez została założona w 1983 roku przez pana Zbigniewa Marszałka. Jako firma rodzinna funkcjonowała do 2011 roku, kiedy to dynamiczny rozwój przemysłu zwiększył zapotrzebowanie na oferowane przez nas usługi i produkty co niewątpliwie przyczyniło się do rozwoju naszego przedsiębiorstwa. Owocem tego było wejście do firmy „świeżej krwi” oraz przekształcenie w 2012 roku, firmy w spółkę prawa handlowego. Nasze wieloletnie doświadczenie i umiejętności, które zaowocowały bardzo dobrymi kontaktami z Klientami oraz producentami, pozwalają nam zaoferować na rynku konkurencyjne ceny, fachową obsługę oraz profesjonalne doradztwo.

CO OFERUJEMY?

Oferujemy usługi dla firm z segmentu kluczowych gałęzi przemysłu z zakresu profesjonalnych narzędzi, maszyn i urządzeń technicznych. Usługi nasze oferujemy firmom na terenie całego kraju a także za granicą. Oferowany przez nas asortyment wykorzystywany jest do produkcji elementów dla przemysłu motoryzacyjnego, mechanicznego, lotniczego, medycznego a także do produkcji podzespołów z zakresu automatyki i robotyki. Spełnia też najwyższe normy jakości potwierdzone kilkudziesięcioma latami obecności na wymagającym rynku oraz międzynarodowymi certyfikatami jakości.

W NASZEJ OFERCIE POSIADAMY

 • gwintowniki
 • wygniataki
 • narzynki
 • frezy wszelkiego typu
 • wiertła
 • pogłębiacze
 • narzędzia do akrylu
 • narzędzia grafitowe
 • piły
 • narzędzia ręczne
 • narzędzia pneumatyczne
 • narzędzia dla motoryzacji

Martez Sp. z o.o. jest przedstawicielem i jedynym dystrybutorem niemieckiej firmy Lehmann-PW. Firma jest również oficjalnym dystrybutorem takich marek jak Widia, Kyocera, Seco, BAHCO, Inovatools, Eisenblatter oraz W&F, dzięki czemu oferuje asortyment około 500 narzędzi katalogowych. Firma nasza jest także w stanie wykonać niemal każde zamówienie na narzędzie specjalne, stosownie do potrzeb Klienta.

Zadanie, jakie stawia sobie nasz wykwalifikowany zespół doradców, to dostarczanie Klientom najlepszych, kompleksowych rozwiązań wspomagających wydajność i efektywność działalności produkcyjnej.

Oferujemy zarówno pojedyncze narzędzia jak i kompleksowe uzbrojenia zarówno maszyn konwencjonalnych jak i CNC.

Historia firmy Martez

1983

Początek firmy datuje się w roku 1983 od powstania Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowego pod nazwą MARTEZ. Podstawową działalnością Firmy była usługowa obróbka skrawaniem metali, produkcja artykułów metalowych i z tworzyw sztucznych oraz sprzedaż narzędzi skrawających.

1994

W 1994 roku z Firmy została wydzielona działalność produkcyjna a PPH MARTEZ jako Hurtownia Narzędzi Skrawających skoncentrowała się na doradztwie i dystrybucji głównie narzędzi skrawających do obróbki metali, drewna i tworzyw sztucznych. W krótkim czasie Firma stała się oficjalnym dystrybutorem prawie wszystkich polskich producentów narzędzi oraz wielu znanych firm zagranicznych.

1999 – 2011

Pod koniec lat 90-tych ubiegłego stulecia Firma MARTEZ podpisała umowę z Politechniką Wrocławską o szkoleniu studentów wydziału mechanicznego w ramach praktyk studenckich. Kilkunastu studentów, uczestników tych praktyk po studiach podjęło pracę w Firmie a kilku nich zostało przedstawicielami znanych polskich producentów narzędzi skrawających. Jednym z nich był Pan Bartłomiej Lorych, obecny współwłaściciel firmy MARTEZ, który wraz ze wspólnikami w roku 2011 przejął firmę MARTEZ. Młodzi, wykształceni ludzie, pełni energii i nowatorskich pomysłów doprowadzili do powstania nowocześnie działającego przedsiębiorstwa.

2018

Dużym wyzwaniem i niewątpliwym osiągnięciem było uruchomienie w roku 2018 narzędziowni świadczącej usługi dla wielu obszarów przemysłu.

Obecnie

„Z całą odpowiedzialnością i w oparciu o swoje ponad trzydziestoletnie doświadczenie zawodowe polecam wszystkim zainteresowanym korzystanie z usług MARTEZA zarówno w zakresie doradztwa i dostaw najwyższej jakości narzędzi oraz narzędziowni gwarantującej wykonanie wszelkich wysoko zaawansowanych technologicznie narzędzi i innych produktów metalowych. Właścicielom firmy MARTEZ życzę dalszego rozwoju Firmy i wyrażam podziękowania za utrzymanie i kontynuację działalności Firmy pod marką MARTEZ.”

Zbigniew Marszałek

Narzędziownia

Nasza oferta obejmuje wszelkiego rodzaju oprzyrządowanie technologiczne. Dzięki nowoczesnym maszynom jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom najwyższy poziom usług w dziedzinie obróbki skrawaniem.

BIURO

Adres: ul. Średzka 9 Komorniki, 55-300 Środa Śląska

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 7:30 - 15:30

E-mail: info@martez.pl
Telefon: (71) 322 00 00, (71) 322 00 01

NARZĘDZIOWNIA

Adres: ul. Kolejowa 38, 55-300 Środa Śląska

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 16:00

E-mail: narzedziownia@martez.pl
Telefon: (71) 322 00 00

MARTEZ Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
NIP: 8982200637, REGON: 021891037

KRS: 0000421963, BDO: 000545530
Kapitał zakładowy: 216 000,00 zł

© 2024 | Copyright by martez.pl
Polityka prywatności